Začneme pri kozmetických výrobkoch, ktoré používame denne a bez rozdielu pohlavia. Od narodenia sa naše telo dostáva do kontaktu s kozmetickými prípravkami, z ktorých mnohé sú vyrobené chemicky. Pri dlhodobom používaní sa však môže stať, že koža na tieto chemické látky zareaguje alergickou reakciou. Následné zisťovanie, ktorá látka má tieto prejavy na svedomí, je veľmi zdĺhavý proces a nie vždy sa podarí zistiť to. A tak sa opäť pomaly vraciame k prírode a k tomu, čo ponúka.
Mnohí z nás určite poznajú morskú soľ, ktorá býva súčasťou receptov na výrobu domácej kozmetiky. A nie je to náhoda, pretože v nej sa skrýva morská soľ mnoho látok prospešných organizmu a pleti, napríklad minerály a iné pomocné látky. Používanie morskej soli nie je náročné a ľahko si s ňou poradíte aj v domácom prostredí.
Dokáže uľaviť pri mnohých ťažkostiach a jej účinky oceníte, ak ju použijete na nasledovné úkony.
-mladá pleť vďaka minerálom
Klasická kuchynská soľ obsahuje viac sodíka ako morská soľ, a to nášmu organizmu škodí, hlavne vo veľkom množstve. Aj zložením sa tieto dva druhy soli odlišujú, v morskej soli je zastúpený vitamín C a A oveľa viac, čo dodáva pleti nádych mladosti a prispieva tak k základnej starostlivosti o našu pleť. Okrem toho obsahuje aj 26 druhov minerálov a toto zloženie veľkou mierou prospieva k liečbe kožných chorôb, napríklad psoriázy a ekzémov. Nahrádza tak pobyt pri mori, kedy sa do tela dostávajú minerály ako je jód, draslík, horčík, vápnik, bróm či zinok alebo selén, a tie majú blahodarný vplyv na nechty a vlasy.
-zbavovanie sa odumretých buniek
Píling je spôsob akým sa zbavujeme starých odumretých buniek kože a na to je výborná morská soľ. Zároveň jej dodáva výživné látky. Najvhodnejšie je spojiť ju s prírodnými olejmi a použiť ako pri bežnej masáži.
-jemný detox
Soľ pri horúcom kúpeli pôsobí na pokožku, ktorú čistí a tiež pôsobí zvnútra organizmu, keď vdychujeme jej výpary. Uvoľnia sa pritom dýchacie cesty a pomáha tak s odolnosťou voči rôznym ochoreniam.
Najznámejšou spomedzi morských solí je soľ z Mŕtveho mora, ktorú už dlhé roky oceňujú najmä ekzematici či psoriatici.